Historia

Fluorochemika Poland Spółka z o. o. została założona w roku 2004 w Tarnowie. Działalność firmy rozpoczęto produkcją wysoko wyspecjalizowanych komponentów do zastosowań dla przemysłu miedziowego i przetwórstwa ropy naftowej opartych na procesach chlorowania i sulfochlorowania.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem rynku w 2007 roku Fluorochemika Poland Spółka z o.o. rozszerzyła swoją aktywność biznesową tworząc nowy zakład produkcyjny wraz z działem badań i rozwoju w Kędzierzynie-Koźlu.

W latach 2004 – 2014 Fluorochemika Poland Spółka z o.o. rozwinęła i wdrożyła do produkcji kolejne produkty stosowane w przemyśle wydobywczym miedzi, dzięki czemu wzbogaciła i urozmaiciła swoje portfolio produktowe.

Od tej pory na bieżąco produkuje jodowane, sulfonowane, bromowane, elektrofluorowane, perfluorowane, semifluorowane, chlorosulfonowane, aminowane półprodukty w zróżnicowanym zakresie tonażowym.

W oparciu o procesy prowadzone z wykorzystaniem tzw. technologii Simon Cell , Fluorochemika Poland Spółka z o.o. produkuje wysoko przetworzone składniki w ilościach komercyjnych do różnych zastosowań od aplikacji w ochronie środowiska do przemysłu elastomerów.

Fluorochemika Poland Spółka z o.o. opracowuje technologie i produkty „drop – in replacement” pozwalające na zastosowanie bezpiecznych zamienników surowcowych i technologicznych w wielu gałęziach przemysłu samochodowego, aluminiowego i malarskiego.

Celem rozszerzenia aktywności w 2010 roku zainstalowane zostały wytłaczarki węży do produkcji i montażu węży sanitarnych.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie produktami przeznaczonymi dla indywidulanych i komercyjnych odbiorców w 2010 została utworzona spółka Decrust specjalizująca się w sprzedaży produktów z sektora chemii gospodarczej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem